Aktualności

0 26 marca 2020

Szanowni Państwo, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną musimy zmienić zasady działania Poradni Anestezjologicznej wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom. Pomimo ciężkiej sytuacji w kraju staramy się aby szpital funkcjonował w miarę normalnie. Konsultacja anestezjologiczna jest wymagana przed każdym zabiegiem operacyjnym. W tym celu opracowaliśmy dla Państwa informację, z którą mogą się Państwo zapoznać w domu, a po przybyciu do szpitala wyjaśnić wszelkie wątpliwości podczas rozmowy z lekarzem anestezjologiem.

Posted in Aktualności by ADMIN
0 18 marca 2020

Od 18 marca wejście na teren Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu będzie możliwe wyłącznie przez specjalną śluzę epidemiologiczną. Śluza na bazie kontenerów jest ustawiona przy głównym wejściu do szpitala od strony ul. Gwiaździstej. Wszyscy pacjenci i pracownicy wchodzący na teren DCO będą musieli przejść przez śluzę.

Posted in Aktualności, KORONOWIRUS by admin
0 13 marca 2020

Decyzję o odwołaniu wizyty kontrolnej lub ambulatoryjnej podejmuje za każdym razem lekarz prowadzący, pacjenci będą informowani o odwołaniu wizyty. Jeżeli Państwo nie otrzymali informacji o jej odwołaniu to oznacza, że powinni się Państwo stawić na umówioną wizytę. Apelujemy o ograniczenie liczy osób towarzyszących choremu. W miarę możliwości, prosimy o samodzielną wizytę w Przychodni Onkologicznej. Pacjentów prosimy o przychodzenie do przychodni na wyznaczoną godzinę, którą mają Państwo w karcie pacjenta. Nie ma potrzeby by przychodzili Państwo wcześniej i narażali się na ryzyko infekcji. Pacjenci zarejestrowani w DCO na wizyty kontrolne mają możliwość skorzystania z teleporady (konsultacja telefoniczna) – od poniedziałku do piątku – w godzinach od 13:00 do 15:00. Osoby, które nie wyrażają zgody na teleporadę, będą miały wyznaczony inny termin wizyty kontrolnej. Prosimy o cierpliwość i zrozumienie

Posted in Aktualności, KORONOWIRUS by admin
0 13 marca 2020

Szanowni Pacjenci, W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz mając na względzie fakt, że chorzy w trakcie leczenia często mają obniżoną odporność, został wprowadzony bezwzględny zakaz odwiedzin w Dolnośląskim Centrum Onkologii do odwołania. Zakaz ten obowiązuje również Pacjentów, a nie tylko ich rodziny czy opiekunów. Prosimy Państwa o pozostanie na oddziałach szpitalnych. Wychodzenie na zewnątrz szpitala w celu spotkania się z rodziną, byłoby narażeniem siebie i innych chorych na zbędne ryzyko. Prosimy również o ograniczenie poruszania się po szpitalu do niezbędnego minimum tj. na konieczne i zlecone zabiegi. Apelujemy o ostrożność i zrozumienie.

Posted in Aktualności, KORONOWIRUS by admin
0 9 marca 2020

Szanowni Państwo, W związku z dynamiczną sytuacją epidemiologiczną związaną z koronawirusem, prosimy naszych Pacjentów o zachowanie ostrożności. Jeśli jesteś przeziębiony, masz objawy infekcji – zostań w domu. Zadzwoń na infolinię dla pacjentów onkologicznych 71/36 89 483 – przełóż wizytę w DCO i ustal dogodny dla Ciebie termin.

Posted in Aktualności by ADMIN
0 4 marca 2020

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, że Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu rozpoczęło realizację Projektu pn. ”Profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego- badanie na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn.”. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat Projektu: Projekt Realizujemy we współpracy z trzema Podmiotami Leczniczymi, poniżej harmonogram realizacji Projektu w placówkach: Serdecznie zapraszamy do udziału w Projekcie!!! Sponsorzy Projektu:

Posted in Aktualności by ADMIN
0 19 lutego 2020

Szanowni Państwo,

Dolnośląskie Centrum Onkologii przyłączyło się do ogólnopolskiego projektu informacyjno-edukacyjnego „Nie palę, bo…”,

który polega na kompleksowych działaniach zmierzających do ograniczenia zjawiska palenia tytoniu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi Projektu.

https://niepalebo.pl/

Co miesiąc na terenie DCO i na naszych stronach internetowych, będą pojawiać się nowe Plakaty z Inspiracjami i Motywacjami do rzucenia palenia.

Zachęcamy do śledzenia wydarzeń związanych z Projektem.

Zespół WOK

Posted in Aktualności by ADMIN
0 27 stycznia 2020

XV Światowy Dzień Walki z Rakiem

  Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu zaprasza 1 lutego 2020 r.  mieszkańców Wrocławia i okolic na Białą Sobotę do Przychodni Onkologicznej DCO przy pl. Hirszfelda 12 budynek H w godzinach  od 9.00 do 14.00.   W ramach Białej Soboty proponujemy:

  • badanie znamion skóry;
  • naukę samobadania piersi oraz samobadania jąder – na fantomach;
  • zapisy na KOLONOSKOPIĘ;
  • zapisy na tomografię płuc dla długoletnich palaczy (badania przesiewowe);
  • pomiar wagi oraz składu ciała;
  • pełną informację na temat bezpłatnych badań profilaktycznych.

Fachowe  porady onkologiczne – konsultacji udzielać będą lekarze  chirurdzy onkolodzy, ginekolog onkolog oraz laryngolog.

  Informacja telefoniczna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 -14.00  pod numerem tel. 71/36-89-564 Informacja w Białą Sobotę 1 lutego 2019 r. – telefon 669-220-317      

Posted in Aktualności by ADMIN
0 16 stycznia 2020

Klub Młodych Ginekologów Onkologów zaprasza do udziału w kursie „Anatomical aspects of the cytoreductive ovarian cancer surgery for young gynecologist oncologist”, który planowany jest w dniach 28-29 lutego 2020 roku. Kurs jest organizowany pod auspicjami European Society of Gynaecological Oncology we współpracy z Kliniką Ginekologii Onkologicznej Katedry Onkologii, Zakładem Anatomii Prawidłowej Katedry Morfologii i Embriologii Człowieka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Dolnośląskim Centrum Onkologii. Uczestnicy kursu będą mogli poznać praktyczne aspekty anatomii niezbędnej do wykonywania cytoredukcyjnych zabiegów leczenia raka jajnika. W czasie kursu gościć będziemy zagranicznych ekspertów z dziedziny ginekologii onkologicznej: dr Rene Laky, prof. Miachaela Halaszkę oraz prof. Ignacio Zapardiela. Szkolenie podzielone jest na część teoretyczną (w dniu 28 lutego) oraz część praktyczną (w dniu 29 lutego). Podczas sesji praktycznej uczestnicy, pod okiem ekspertów ginekologii onkologicznej, będą wykonywać procedury chirurgiczne na ludzkich preparatach pochodząc

Posted in Aktualności by ADMIN
0 30 grudnia 2019

Szanowni Państwo, Informujemy, że  Projekt pn. : Program Profilaktyki Pierwotnej i wczesnego wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi na terenie województw dolnośląskiego, lubuskiego i opolskiego, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego” został zakończony. W ciągu 2 lat w DCO wykonaliśmy 1751 badań laryngologicznych wraz z nasofiberoskopią, a wspólnie z Partnerami 2991 badań. Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za zainteresowanie, oraz Realizatorom za pracę, serce i wysiłek włożony w podnoszenie Czujności Onkologicznej w społeczeństwie. W nadchodzącym Roku 2020, życzymy wszystkim Państwu, zdrowia i zachowania Czujności Onkologicznej. Zespół Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Programy Profilaktyczne

Posted in Aktualności by ADMIN
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support