1. ODDZIAŁ ANESTEZJOLOGII I INTENSYWNEJ TERAPII

oddziaL_anestez

ODDZIAŁ ANESTEZJOLOGII I INTENSYWNEJ TERAPII:

Do Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii przyjmowani są pacjenci szpitala po zabiegach operacyjnych oraz wymagający intensywnej terapii i nadzoru oraz pacjenci w stanie zagrożenia życia wymagający wszechstronnego monitorowania funkcji życiowych i stosowania agresywnych metod leczenia.

Oddział składa się z dwóch sal intensywnego nadzoru, w których znajduje się 5 stanowisk intensywnej terapii. Oddział posiada również osobną salę dla pacjentów wymagających izolacji.

W obrębie bloku operacyjnego funkcjonuje 4-stanowiskowa sala nadzoru poznieczuleniowego, która zapewnia bezpieczeństwo pacjentowi w bezpośrednim okresie pooperacyjny, zgodnie ze światowymi  standardami.

ZADANIA:
  • Konsultuje chorych przed planowanymi operacjami
  • Współpracuje z właściwymi oddziałami w zakresie przygotowania chorych do planowanych zabiegów operacyjnych i diagnostycznych,
  • Lekarze oddziału wykonują znieczulenia ogólne i przewodowe do zabiegów planowych i operacji w trybie nagłym ze wskazań życiowych
  • Wykonują również znieczulenia chorych do zabiegów diagnostycznych na terenie DCO
  • Zapewniają pacjentom opiekę pooperacyjną według aktualnych standardów europejskich
  • Zajmują się sedacją dzieci z Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej do zabiegów w zakresie teleradioterapii
  • Oddział leczy chorych po rozległych operacjach onkologicznych oraz chorych w stanie zagrożenia życia
  • Oddział całodobowo zabezpiecza DCO w zakresie reanimacji i konsultacji ciężkich stanów
  • Wykonuje implantację portów naczyniowych
  • Prowadzi terapię przeciwbólową u pacjentów DCO
ANKIETA ANESTEZJOLOGICZNA

Szanowni Państwo,

w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną musimy zmienić zasady działania Poradni Anestezjologicznej wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom.

Pomimo ciężkiej sytuacji w kraju staramy się aby szpital funkcjonował w miarę normalnie.

Konsultacja anestezjologiczna jest wymagana przed każdym zabiegiem operacyjnym. W tym celu opracowaliśmy dla Państwa informację, z którą mogą się Państwo zapoznać w domu, a po przybyciu do szpitala wyjaśnić wszelkie wątpliwości podczas rozmowy z lekarzem anestezjologiem.

Prosimy o zapoznanie się z załączoną ankietą anestezjologiczną, a następnie w miarę możliwości o wydrukowanie i wstępne jej wypełnienie.

Personel szpitala skontaktuje się z Państwem i poinformuje o planowanej rozmowie z anestezjologiem podając konkretny dzień i zakres godzin.

Będą mieli Państwo wystarczająco dużo czasu, żeby do tej rozmowy się przygotować, co ułatwi jej przeprowadzenie przez telefon.

Jeśli mają Państwo problem, poproście osobę z rodziny lub znajomego o pomoc .

Prosimy przygotować listę przyjmowanych aktualnie leków oraz dotychczasową historię choroby (wypisy ze szpitali, konsultacje specjalistyczne).

Z poważaniem

Zespół Anestezjologiczny Dolnośląskiego Centrum Onkologii