Ankieta potrzeb w zakresie cyfryzacji danych klinicznych z obszaru onkologii

Szanowni Państwo,


zwracamy się z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, która służy badaniom Państwa potrzeb w ramach projektu pn. Cyfrowe katalogi zanonimizowanych danych klinicznych z zakresu  onkologii wraz z wybranymi wirtualnymi preparatami histopatologicznymi ze zbiorów Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu – ONCODATA. Przygotowywanego przez Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu do Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Cyfrowe udostępnienie zasobów nauki.

Głównym celem projektu jest przygotowywanie unikatowej bazy preparatów wirtualnych wraz z rozpoznaniami histopatologicznymi oraz dodatkowymi parametrami wymaganymi przez aktualne rekomendacje. Ponadto do każdego przypadku zostaną dołączone zanonimizowane dane kliniczne oraz wyniki badań dodatkowych pozyskane z historii choroby pacjenta oraz wyniki badań molekularnych. Tak przygotowywany zbiór danych będzie stanowił unikalną bazę danych nie tylko do celów klinicznych, dydaktycznych i naukowych, ale także dla algorytmów opartych na głębokim uczeniu (ang. deep learning).


Prosimy o wypełnienie ankiety do 26 listopada 2018 r.

W razie wystawienia pytań podajemy kontakt telefoniczny: 71 36 89 495

1. Czy widzą Państwo potrzebę korzystania w ramach swojej działalności z takiego rodzaju platformy? Prosimy o określenie stopnia Państwa zainteresowania
2.Proszę o podkreślenie, które z wymienionych rodzajów nowotworów są w kręgu Państwa zainteresowania:
3. Proszę o określenie liczby przypadków udostępnionych cyfrowo dla wybranych nowotworów, które zaspokoiłyby Państwa oczekiwania.
4. Jaki zakres danych klinicznych powinien być zawarty w bazie , żeby był użyteczny dla Państwa jednostki?
5. Proszę o określenie rodzaju adnotacji oraz dodatkowych danych, które powinny być dołączone do wirtualnych preparatów, aby stanowiły użyteczne dane wejściowe dla metod analizy obrazu opartych na sztucznej inteligencji.
6. Czy korzystają Państwo z cyfrowych baz udostępniających dane w zakresie objętym projektem, jeśli tak to z jakich?
7. W jakim zakresie Państwa działalności znalazłaby zastosowanie tworzona baza?
8. Jakie ograniczenia widzą Państwo w korzystaniu z tego typu zasobów?
9. Jednostka wypełniająca ankietę

Dziękujemy za wypełnienie Ankiety

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support