Rusza budowa BREAST UNIT-u w Dolnośląskim Centrum Onkologii

7 stycznia 2016

lot ptakaRusza budowa BREAST UNIT-u w Dolnośląskim Centrum Onkologii

W dniu 5 stycznia DCO podpisało umowę na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z nowym oddziałem, który będzie się zajmował leczeniem nowotworów piersi.

Breast Unit (Zespół ds. Chorób Piersi) to nowy budynek, w którym będzie sala operacyjna spełniająca najwyższe standardy funkcjonalne, oddział szpitalny z wygodnymi salami dla pacjentek, gabinetami zabiegowymi, opatrunkowymi i konsultacyjnymi. Nowy oddział będzie także wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny dla pacjentek z rakiem piersi – m.in. w dwa mammografy cyfrowe. W planach jest także stosowanie zaawansowanych technik leczenia – np. radioterapia śródoperacyjna.

Nowy budynek stanie na terenie DCO przy pl. Hirszfelda 12. Będzie to największy w Polsce trójkondygnacyjny obiekt szpitalny wykonany w systemie modułowym o powierzchni około 2,5 tys. m.

Wykonawcą Breast Unitu będzie firma Climamedic Sp. z o.o. Jest to jedna z największych firm w Polsce budujących w systemie modułowym, która posiada duże doświadczenie w stawianiu obiektów ochrony zdrowia.
Wartość kontraktu to 24.987.000,00 zł.  brutto.

Firma Climamedic rozpoczęła już prace projektowe – budowa Breast Unitu ma ruszyć w lutym.

Posted in Aktualności by ADMIN