Rusza budowa BREAST UNIT-u w Dolnośląskim Centrum Onkologii

Rusza budowa BREAST UNIT-u w Dolnośląskim Centrum Onkologii
0 7 stycznia 2016

lot ptakaRusza budowa BREAST UNIT-u w Dolnośląskim Centrum Onkologii

W dniu 5 stycznia DCO podpisało umowę na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z nowym oddziałem, który będzie się zajmował leczeniem nowotworów piersi.

Breast Unit (Zespół ds. Chorób Piersi) to nowy budynek, w którym będzie sala operacyjna spełniająca najwyższe standardy funkcjonalne, oddział szpitalny z wygodnymi salami dla pacjentek, gabinetami zabiegowymi, opatrunkowymi i konsultacyjnymi. Nowy oddział będzie także wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny dla pacjentek z rakiem piersi – m.in. w dwa mammografy cyfrowe. W planach jest także stosowanie zaawansowanych technik leczenia – np. radioterapia śródoperacyjna.

Nowy budynek stanie na terenie DCO przy pl. Hirszfelda 12. Będzie to największy w Polsce trójkondygnacyjny obiekt szpitalny wykonany w systemie modułowym o powierzchni około 2,5 tys. m.

Wykonawcą Breast Unitu będzie firma Climamedic Sp. z o.o. Jest to jedna z największych firm w Polsce budujących w systemie modułowym, która posiada duże doświadczenie w stawianiu obiektów ochrony zdrowia.
Wartość kontraktu to 24.987.000,00 zł.  brutto.

Firma Climamedic rozpoczęła już prace projektowe – budowa Breast Unitu ma ruszyć w lutym.

Posted in Aktualności by ADMIN
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support