Wizyta przedstawicieli MD Anderson Cancer Center w USA w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu

Wizyta przedstawicieli MD Anderson Cancer Center w USA w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu
0 16 listopada 2017

Przedstawiciele jednego z największych na świecie ośrodków onkologicznych – MD Anderson Cancer Center w USA – odwiedzili Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu.

Delegacja z Huston w USA przyleciała do Wrocławia w poniedziałek 13 listopada. Amerykanie – prof. Waldemar Priebe (chemik, w MD Anderson Cancer Center zajmuje się badaniami nad nowymi lekami) i dr George Wilding (urolog-onkolog) spotkali się z dyrekcją DCO, zwiedzili szpital i niedawno otwarte Centrum Chorób Piersi – Breast Unit.

 

 

– Mogę już oficjalnie powiedzieć, że rozpoczynamy współpracę z MD Anderson Cancer Center. To dla nas duże wyróżnienie znaleźć się na liście ośrodków, które działają pod patronatem tak znaczącego w świecie centrum onkologicznego. Głównie zależy nam na wspólnych projektach naukowych.
Prof. Priebe i dr Wilding obejrzeli prezentację o nowym projekcie profilaktycznym DCO – „Onkologika”. Kampania społeczna dotycząca profilaktyki nowotworów „Onkologika” ruszy już 16 listopada we Wrocławiu i ma objąć swoim zasięgiem cały Dolny Śląsk. – Amerykanie mają doświadczenie w organizowaniu programów edukacyjnych i profilaktycznych, dlatego cieszę się, że docenili nasze pomysły

dodaje dr Maciejczyk.

Delegacja z MD Anderson Cancer Center spotkała się też z Jerzym Michalakiem, członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego, który odpowiada m.in. za ochronę zdrowia w naszym regionie.

Posted in Aktualności by admin
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support