WIZYTA PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY W DCO

WIZYTA PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY W DCO
0 7 lipca 2020

W sobotę 4 lipca prezydent Andrzej Duda odwiedził Dolnośląskie Centrum Onkologii i wziął udział w briefingu prasowym na dziedzińcu szpitala.

Wizyta prezydenta RP wiąże się z największą inwestycją w regionie – budową nowego centrum onkologii we Wrocławiu.

Andrzej Duda, prezydent RP: – Udało się dokonać tzw. montażu finansowego, w którym 300 mln zł zostało przyznanych przez Radę Ministrów, przez polski rząd na to, aby wspólnie z władzami województwa dolnośląskiego zrealizować we Wrocławiu budowę nowego centrum onkologii.

Prezydent Duda dodał, że powstanie zupełnie nowy szpital onkologiczny z nowoczesnym wyposażeniem, z bazą 700 łóżek dla pacjentów i blokiem operacyjnym składającym się co najmniej z 10 sal zabiegowych. W ramach tej inwestycji ma powstać także centrum badawczo-rozwojowe, które ma umożliwić przeprowadzanie badań nad nowymi metodami i technologiami leczenia nowotworów.

Dr Adam Maciejczyk, dyrektor DCO: – Bardzo się cieszymy, bo każde pieniądze są potrzebne polskiej onkologii. Zapewne każdy z państwa to rozumie, bo wielu z nas ma w rodzinie lub wśród najbliższych znajomych osobę zmagającą się z chorobą nowotworową. Aby nasi lekarze mogli skutecznie walczyć z rakiem, potrzebne są dodatkowe środki na inwestycje, na poprawę wyceny świadczeń onkologicznych, na wdrażanie nowych terapii i w końcu na prowadzenie badań naukowych. Od lat potrzebujemy nowoczesnej bazy onkologicznej, która będzie odpowiedzią na rosnącą liczbę zachorowań.

Nowy szpital zapewni godne warunki naszym pacjentom. Liczba osób chorujących na nowotwory sukcesywnie rośnie. Dolny Śląsk ma jedną z najwyższych w kraju statystyk zachorowalności na nowotwory. Jesteśmy na 4 miejscu pod względem zachorowalności na raka, zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn.

 

Posted in Aktualności by admin
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support