UWAGA: NOWA INFOLINIA ONKOLOGICZNA – 22/755 11 55

UWAGA: NOWA INFOLINIA ONKOLOGICZNA – 22/755 11 55
0 22 marca 2019

Szanowni Pacjenci!

Uruchomiliśmy nową infolinię dla pacjentów onkologicznych. Od lutego można dzwonić pod ogólnopolski numer przez całą dobę:
22/755 11 55
Na infolinii pacjent ma możliwość umówienia lub zmiany terminu wizyty w poradni onkologicznej.
Każdy, kto ma podejrzenie choroby nowotworowej może zatelefonować pod ten numer. Dyspozytorki udzielą informacji ogólnych na temat postępowania w przypadku podejrzenia lub zdiagnozowania raka. Pacjent dowie się, jak przygotować się do wizyty w szpitalu (na badanie diagnostyczne, operację chemio- lub radioterapię).
Na infolinii można też uzyskać informację, w którym ośrodku onkologicznym – blisko naszego miejsca zamieszkania – możemy się leczyć i jakie są terminy oczekiwania na wizytę. Dyspozytorki mogą skierować pacjenta w zależności od rodzaju raka do odpowiedniego ośrodka.
Infolinia działa w ramach pilotażu sieci onkologicznej, który obejmuje na razie dwa województwa – Dolny Śląski i Świętokrzyskie.
Należy dodać, że pilotaż obejmuje najczęściej występujące nowotwory – piersi, płuca, jelita grubego, jajnika, gruczołu krokowego (prostaty).

Posted in Aktualności by ADMIN
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support