Terapia

Terapia
0 16 czerwca 2015

Metoda C. Simontona

to pierwszym program psychoterapeutyczny, który w badaniach naukowych wykazał, że uzupełnienie leczenia konwencjonalnego odpowiednią interwencją psychoterapeutyczną, przeciętnie zwiększa dwukrotnie długość przeżycia chorych, przy znacznie poprawionej jakość życia.
Carl Simonton był lekarzem radioterapeutą, więc doskonale znał problemy pacjentów onkologicznych. Simonton zauważył, że chorzy na raka nie współpracowali z nowymi i obiecującymi programami radioterapeutycznymi. Okazało się, że główną przyczyną braku współpracy było poczucie beznadziei.
U pacjentów onkologicznych jest bardzo duże poczucie bezradności, beznadziejności, często nie wierzą w swoje wyleczenie bo rak to wyrok, są zagubieni w procesie leczenia przez co nie czują, że od nich cokolwiek zależy.
Metoda ta aktywizuje pacjętów do działania, pomaga im odnaleźć nadzieję, poprawić relację z osobami wspierającymi.
Uczy jak obniżać stres, który jest jednym z wyzwalaczy raka. Stres jest również szkodliwy w trakcie leczenia ponieważ, obniża odporność, a oragaznizm właśnie teraz bardzo jej potrzebuje.
Bardzo ważne jest nastawienie psychiczne , które może wspomagać leczenie. Ponieważ negatywne myśli szybko wyczerpują nasza energię, należy nauczyć się myśleć zdrowo. To pomoże odzyskać harmonię zarówno w ciele jak i w życiu. A to z kolei wpomoże w proces zdrowienia.
Posted in Szpital by Oleksandr Stepanets
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support