OŚRODEK TERAPII INNOWACYJNYCH

LOKALIZACJA
KONTAKT

OŚRODEK TERAPII INNOWACYJNYCH
e-mail: badaniakliniczne@dco.com.pl
tel. 71 / 36 89 497

KADRA
INFORMACJE OGÓLNE

Dlaczego warto prowadzić badania kliniczne w Dolnośląskim Centrum Onkologii?

  • Posiadamy wykwalifikowany zespół specjalistów.
   Nasz zespół to wykwalifikowani specjaliści z zakresu onkologii, chirurgii, ginekologii, onkologii klinicznej, radioterapii, posiadający wieloletnie doświadczenie w projektach badawczych na rzecz nauki i rozwoju.
  • Pracują u nas wykwalifikowani koordynatorzy badań.
   Nadzór oraz koordynację badań klinicznych realizowanych na terenie szpitala prowadzi specjalnie powołany do tego celu zespół, posiadający wiedzę z zakresu zasad prowadzenia badań klinicznych według wytycznych ICH GCP.
  • Mamy nowoczesną aparaturę medyczną.
   Szpital wyposażony jest w wysoce specjalistyczny sprzęt do diagnostyki medycznej, w tym TK, MRI, jak również PET, umożliwiający zastosowanie nowoczesnych technik radioterapii stereotaktycznej i radiochirurgii (SRT i SRS) w najbardziej skomplikowanych przypadkach.
  • Zapewniamy profesjonalne wsparcie farmaceutyczne.
   Apteka szpitalna zapewnia wsparcie zespołom badawczym w realizacji badań klinicznych, prowadząc nadzór na ewidencją oraz prawidłowością warunków przechowywania leków w poszczególnych badaniach.W ostatnim czasie powstała przy Aptece Szpitalnej nowoczesna Pracownia Przygotowywania Leków Cytostatycznych, której wyposażenie i organizacja pomieszczeń są zgodne z europejskimi standardami jakościowymi Farmacji Onkologicznej oraz zasadami Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP). Ogromnym postępem jest wprowadzenie Informatycznego Systemu Nadzorującego produkcję wykonywanych leków, który za pośrednictwem zainstalowanych w komorach laminarnych wag kontroluje poprawność przygotowywanych dawek, a za pośrednictwem zainstalowanych w komorach monitorów wyświetla odpowiednie instrukcje dla osoby sporządzającej o kolejnych czynnościach do wykonania. System ten bardzo dokładnie dokumentuje proces wytwarzania leku i jest zintegrowany ze szpitalnym systemem informatycznym.
  • Posiadamy certyfikowany zakład diagnostyki laboratoryjnej.
   Badania laboratoryjne wykonywane są przez personel o wysokich kwalifikacjach zawodowych, przy użyciu nowoczesnej aparatury, a gwarantem wiarygodności wyników tych badań jest codziennie prowadzona kontrola wewnątrzlaboratoryjna, a także udział w sprawdzianach zewnętrznych organizacji krajowych i międzynarodowych.
  • Posiadamy Zakład Patomorfologii Dolnośląskiego Centrum Onkologii.
   Ma licencję Polskiego Towarzystwa Patomorfologów na wykonywanie badań histopatologicznych i cytologicznych. Ma też akredytację Ministerstwa Zdrowia na szkolenie specjalizacyjne z patomorfologii i jako jedyny ośrodek w regionie na szkolenie lekarzy innych specjalności w tej dziedzinie.
  • Wykonujemy badania w Pracowni Diagnostyki Molekularnej
   W Pracowni Diagnostyki Molekularnej odbywa się opracowywanie materiału biologicznego pochodzącego z badań klinicznych zgodnie z Protokołem Sponsora, przez wykwalifikowanych diagnostów laboratoryjnych, posiadających odpowiednie certyfikaty niezbędne do pracy z badaniami klinicznymi: GCP, IATA. Proces ten odbywa się w specjalnie przygotowywanym pomieszczeniu laboratoryjnym, w którym znajdują się komory laminarne i wirówki, poddawane okresowej walidacji. W strukturach Ośrodka znajduje się również Biobank z zapleczem w postaci lodówek, zamrażarek -20°C oraz zamrażarek niskotemperaturowych -80°C z systemem monitoringu i rejestracji temperatury wraz z powiadamianiem o sytuacjach awaryjnych, w którym odbywa się zabezpieczanie materiału biologicznego.

| REGULAMIN PROWADZENIA BADAŃ

| WYKAZ BADAŃ PROWADZONYCH W DCO

| INFORMACJE DLA PACJENTÓW

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support