POWSTAJE NOWY ODDZIAŁ W DCO – SKIN CANCER UNIT

POWSTAJE NOWY ODDZIAŁ W DCO – SKIN CANCER UNIT
0 24 stycznia 2018

W Dolnośląskim Centrum Onkologii tworzy się właśnie Oddział Nowotworów Tkanek Miękkich, Skóry i Czerniaków czyli Skin Cancer Unit.
Jest to kolejny „unit” narządowy po Centrum Chorób Piersi – Breast Unit, który otworzyliśmy w maju ubiegłego roku.
Skin Cancer Unit będzie zajmował się pacjentami chorymi na nowotwory skóry, tkanek miękkich, mięsaki i czerniaka.
Jak dowodzą badania – zawężenie specjalizacji i tworzenie oddziałów narządowych znacznie poprawia wyniki leczenia.
Zespołem lekarzy Oddziału Nowotworów Tkanek Miękkich, Skóry i Czerniaków będzie kierował dr Marcin Ziętek, dotychczas chirurg onkolog z Oddziału Chirurgii II DCO.
Nowy oddział dopiero się tworzy, ale już wiadomo, że w planach jest zakup nowego sprzętu – m.in. videodermatoskopu do badania pacjentów z wieloma zmianami skórnymi. W zespole dr Ziętka jest dwójka chirurgów, onkolodzy kliniczni, radioterapeuci i radiolodzy. Oddział będzie współpracował także z dermatologiem i chirurgiem plastycznym.
Od pół roku działa u nas także tzw. szybka ścieżka leczenia dla pacjentów ze zdiagnozowanym czerniakiem. W każdy czwartek dr Marcin Ziętek konsultuje chorych w ramach Przychodni Onkologicznej w gabinecie 109. Potrzebne jest skierowanie do chirurga onkologa.

dr Marcin Ziętek, chirurg onkolog

Posted in Aktualności by ADMIN
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support