Pacjenci będą leczeni najnowocześniejszym aparatem do radioterapii

Pacjenci będą leczeni najnowocześniejszym aparatem do radioterapii
0 13 października 2015

zakł_radio_terapii_3We wtorek 13.10.15 w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu otwarto nową pracownię radioterapeutyczną wyposażoną w nowoczesny akcelerator, który umożliwi niezwykle precyzyjne napromienianie groźnych zmian nowotworowych.
Jest to kolejny etap działań DCO – po otwarciu filii w Legnicy oraz planowej filii w Jeleniej Górze – zapewniający kompleksowy rozwój specjalistycznej opieki onkologicznej pacjentów z całego Dolnego Śląska.

Nowe inwestycje są podyktowane przede wszystkim potrzebami pacjentów z Dolnego Śląska. Część naszego sprzętu była już mocno wyeksploatowana, co wiązało się z częstymi naprawami. Serwisowany sprzęt nie leczył pacjentów – mówi dr hab. Adam Maciejczyk, dyrektor DCO. – Ponadto pojawiły się nowe technologie dające nie tylko lepsze i skuteczniejsze wyniki leczenia, ale również samo leczenie jest dla pacjentów bardziej komfortowe.

Zakupione urządzenie pozwoli na zastosowanie nowoczesnych technik radioterapii stereotaktycznej i radiochirurgii (SRT i SRS) w najbardziej skomplikowanych przypadkach, jak np. radioterapia malformacji naczyniowych, a także radioterapia kręgosłupa z oszczędzaniem rdzenia kręgowego, radioterapia zmian przerzutowych w wątrobie, czy guzów płuc.

Jak dodaje dr Marzena Janiszewska, kierownik Zakładu Fizyki Medycznej DCO – nowy aparat realizuje wszystkie klasyczne oraz nowoczesne techniki RT – w tym dynamiczną radioterapię z modulacją intensywności dawki IMRT oraz objętościową terapię łukową RapidArc. Jest także wyposażony w opcję terapii 4D, skorelowaną z czynnością oddechową pacjenta.

Zamiarem DCO jest szerokie wdrożenie najnowocześniejszych metod SRT i SRS dla każdego potrzebującego pacjenta z naszego regionu, a także spoza niego.

Więcej informacji:
rzeczniczka prasowa DCO
Agnieszka Czajkowska-Masternak
email: czajkowska.a@dco.com.pl

Posted in Aktualności by admin
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support