Ogólnopolska Kampania Społeczna „Odkryj stomię” w DCO!

Ogólnopolska Kampania Społeczna „Odkryj stomię” w DCO!
0 7 grudnia 2015

_MG_0044-001_MG_0043-001Ogólnopolska Kampania Społeczna „Odkryj stomię”
w DCO!

W budynku A w Dolnośląskim Centrum Onkologii od kilku dni gościmy wystawę „Odkryj stomię”. To część kampanii społecznej zorganizowanej przez fundację „STOMAlife”, która ma „oswoić” pacjentów z trudnym tematem stomii.

Na zdjęciach są dzieci – niektóre uśmiechnięte, inne zadumane – łączy je jedno: mają tzw. woreczki stomijne. Kampania, w której biorą udział najmłodsi, ma jednak trafić do dorosłych.

Małgorzata Matuszak, która reprezentuje kampanię „STOMAlife”: – Chcemy uświadomić ludziom, czym jest stomia. Chcemy ich „oswoić” z tym tematem poprzez zdjęcia. Pacjenci onkologiczni, którzy muszą po operacji mieć założone worki stomijne zwykle są przerażeni. Nasz przekaz jest taki: zobaczcie nawet małe dzieci mają takie woreczki, nawet one nauczyły się z tym żyć.

To nic strasznego!

Na jednym ze zdjęć jest ładna dziewczyna – Paulina Kaszuba, twarz kampanii. Jej worek stomijny przyciąga wzrok….Ona już go „oswoiła”.

Małgorzata Matuszak ocenia, że wystawa spełnia swoje zadanie: – Ludzie starsi, dotknięci chorobą zaczynają inaczej myśleć o tym, co ich spotkało. Patrząc na dzieci, mówią sobie: skoro one dały radę, to ja też dam. Naszym celem jest też przekonanie ludzi, że worek stomijny nie powinien nikogo wykluczać, izolować.

Zdjęcia można oglądać w DCO do końca grudnia. Szpital jest pierwszym miejscem we Wrocławiu, które zaprosiło kampanię.

Posted in Aktualności by admin
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support