Nowoczesny PET-CT w DCO

Nowoczesny PET-CT w DCO
0 15 czerwca 2015

PET-CTW dniu 23 czerwca 2015 w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu zostanie uroczyście otwarty nowoczesny ośrodek diagnostyczny, który jest wyposażony w hybrydowy skaner PET-CT.

Parametry uruchomionego w DCO urządzenia do pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) zostały przemyślane i dobrane do potrzeb nie tylko kompleksowej diagnostyki chorych na nowotwory, ale także do szczegółowego planowania leczenia – głównie radioterapii.

Dzięki takiej konfiguracji pracownia w DCO uzupełni brakujące ogniwo w najnowocześniejszym na świecie, onkologicznym łańcuchu diagnostyczno-terapeutycznym, poprawiając w efekcie skuteczność leczenia przeciwnowotworowego.

Otwierając nową pracownię, chcielibyśmy zapewnić naszym pacjentom dostęp do jednego z najlepszych tego typu urządzeń w Polsce, a także do skutecznych metod diagnostycznych.

Nowa pracownia PET-CT znajduje się w BUDYNKU B (parter) na terenie DCO przy pl. Hirszfelda 12.

Posted in Aktualności by Oleksandr Stepanets
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support