NASZA PIELĘGNIARKA NAJLEPSZA W POLSCE

NASZA PIELĘGNIARKA NAJLEPSZA W POLSCE
0 12 marca 2018

Małgorzata Suszyńska-Kobielak, instrumentariuszka z Przychodni Onkologicznej DCO – zdała z najlepszym wynikiem w kraju egzamin specjalizacyjny z pielęgniarstwa onkologicznego.
– To suma wiedzy mojej i moich koleżanek pielęgniarek z DCO – mówi Małgorzata Suszyńska-Kobielak, która w DCO pracuje już prawie 13 lat. – Razem uczyłyśmy się do egzaminu. Spotykałyśmy się po pracy i godzinami omawiałyśmy kolejne zagadnienia, pytania. To dzięki ich wiedzy tak dobrze zdałam – dodaje skromnie. – Dziewczynom też bardzo dobrze poszło.
Małgorzata Suszyńska-Kobielak pracowała wcześniej w Klinice Chirurgii Dziecięcej przy ul. Curie-Skłodowskiej we Wrocławiu. W 2005 roku zaczęła pracę w DCO. Już jako pielęgniarka studiowała zarządzanie i rachunkowość. Lubi się uczyć.
W październiku ubiegłego roku zdała z najlepszym wynikiem w Polsce – egzamin z pielęgniarstwa onkologicznego. Egzamin poprzedziły dwa lata intensywnego szkolenia. Tak doskonały wynik docenił ówczesny minister zdrowia – Konstanty Radziwiłł, który wysłał wrocławskiej pielęgniarce list gratulacyjny.
W DCO Małgorzata pracuje w gabinecie zabiegowym jako instrumentariuszka (pielęgniarka operacyjna). Jest uważana za osobę pełną empatii, co w szpitalu onkologicznym jest wyjątkowo cenne. Ma troje dzieci – dwie córki i syna.

Pani Małgorzacie serdecznie gratulujemy!

Małgorzata Suszyńska-Kobielak

Posted in Bez kategorii by ADMIN
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support