NAJNOWOCZEŚNIEJSZY OŚRODEK LECZENIA CHORÓB PIERSI NA DOLNYM ŚLĄSKU JUŻ DZIAŁA

NAJNOWOCZEŚNIEJSZY OŚRODEK LECZENIA CHORÓB PIERSI NA DOLNYM ŚLĄSKU JUŻ DZIAŁA
0 29 maja 2017

W Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu otworzyliśmy pierwsze i jedyne w regionie – Centrum Chorób Piersi – Breast Unit (BU). Nowoczesny szpital rocznie będzie przyjmować blisko 1000 pacjentek. DCO jako pierwszy ośrodek na Dolnym Śląsku będzie przeprowadzał diagnostykę obrazową i biopsyjną najbardziej zaawansowanymi i najnowocześniejszymi technikami.

 

Dr Adam Maciejczyk, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu:

Breast Unit to nowa forma podejścia do pacjenta. To system kompleksowego leczenia, w którym w centrum są potrzeby pacjentki. Mamy doskonały zespół specjalistów i nowoczesny sprzęt. Brakowało nam jedynie nowego oddziału. Powstanie Breast Unit to pierwszy etap budowy nowego centrum onkologicznego we Wrocławiu.”

 

Breast Unit to przede wszystkim doświadczony zespół specjalistów oraz koncepcja wielodyscyplinarnego i skoordynowanego leczenia nowotworów piersi. Koncepcja ta polega na kompleksowej opiece nad pacjentką na wszystkich etapach choroby: od diagnozy i konsultacji zespołu specjalistów, po operację, radioterapię, leczenie systemowe, wsparcie fizjoterapeuty i psychologa, aż do kontroli po procesie terapeutycznym i poradę genetyka. Dzięki koordynacji opieki, zminimalizowane zostaną problemy związane z opóźnieniami w diagnostyce i podejmowaniu poszczególnych etapów terapii oraz odpowiednim doborem sposobu postępowania zgodnego z międzynarodowymi standardami leczenia. Celem BU jest poprawa wskaźnika wyleczalności najczęściej wykrywanego nowotworu u kobiet.

Prof. Rafał Matkowski, chirurg onkolog, szef Centrum Chorób Piersi – Breast Unit w DCO:

“Leczenie w jednym miejscu i przez najlepiej przygotowanych do tego lekarzy, powinno zapewnić wysoką skuteczność terapii w optymalnym czasie i komforcie.”

 

 

KOSZT INWESTYCJI

Wykonawcą Centrum Chorób Piersi – Breast Unit jest firma Climamedic Sp. z o.o. Jest to jedna z największych firm w Polsce budujących w systemie modułowym, która posiada duże doświadczenie w stawianiu obiektów ochrony zdrowia. Projektem, pracami budowlanymi oraz administracyjną obsługą kontraktu zajmował się Miastoprojekt Wrocław.
Koszt inwestycji (budowa oraz wyposażenie) to ponad 40 mln zł.

 

GALERIA Z UROCZYSTEGO OTWARCIA BREAST UNIT w DCO – 26 MAJA 2017 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support