Lekarze DCO chcą uniknąć wypalenia zawodowego

Lekarze DCO chcą uniknąć wypalenia zawodowego
0 12 października 2015

Chirurdzy, radioterapeuci i inni specjaliści DCO wzięli udział w szkoleniach na temat wypalenia zawodowego. Wykłady i zajęcia warsztatowe pt. „Wypalenie zawodowe – na czym polega i jak mu przeciwdziałać” zorganizowała Dolnośląska Izba Lekarska we Wrocławiu.

Jak dowodzą badania psychologów społecznych – wypalenie zawodowe – czyli stan wyczerpania emocjonalnego i fizycznego związanego z pracą, dotyczy głównie osób, które mają częsty kontakt z innymi ludźmi. W grupie ryzyka są więc lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, pracownicy hospicjów, pracownicy socjalni, terapeuci, nauczyciele. Najczęstszy i najbardziej groźny syndrom wypalenia zawodowego to poczucie permanentnego przepracowania, brak satysfakcji z pracy oraz obniżenie wrażliwości wobec innych.

Lekarze, którzy uczestniczyli w kursie, poznali metody radzenia sobie ze stresem, dowiedzieli się też, jak uzyskać równowagę między pracą, a życiem prywatnym (work-life balance) oraz jak kształtować dobre relacje interpersonalne w pracy.

Wykłady i zajęcia praktyczne na temat wypalenia zawodowego potrwają do grudnia. Uczestnicy kursu muszą zaliczyć 2 godziny zajęć seminaryjnych i 4 – zajęć praktycznych. Po szkoleniu otrzymują 6 punktów edukacyjnych.

Posted in Aktualności by admin
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support