Kodeks onkologiczny odpowiedzią na potrzeby pacjentów

Kodeks onkologiczny odpowiedzią na potrzeby pacjentów
0 11 grudnia 2015

Kodeks onkologiczny odpowiedzią na potrzeby pacjentów

Konsorcjum* na rzecz dostępności do leczenia onkologicznego na Dolnym Śląsku przedstawia koncepcję rozwoju polskiej onkologii!

Zapraszamy na briefing prasowy 14 grudnia 2015 r. (poniedziałek) o godz. 13.30 w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej, ul. Gen. A.E Fieldorfa 2 we Wrocławiu.

Miejsce konferencji: sala audytoryjna (1007), I piętro

Podczas briefingu specjaliści ochrony zdrowia przedstawią punkty tzw. kodeksu onkologicznego, które są odpowiedzią na aktualne potrzeby pacjentów i wyzwania w polskiej onkologii. Kodeks określa kierunki i obowiązki ośrodków ochrony zdrowia realizujących świadczenia na różnych poziomach: od profilaktyki, poprzez diagnostykę, do leczenia onkologicznego. Ma za zadanie wprowadzić systemowe rozwiązania współpracy ośrodków podstawowej opieki zdrowotnej, szpitali oraz centrów onkologicznych.

W dyskusji udział wezmą:

  • Dr hab. Adam Maciejczyk – dyrektor DCO we Wrocławiu
  • Prof. Andrzej Fal, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Alergologii CSK, MSWiA w Warszawie
  • Jerzy Michalak, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego odpowiedzialny za ochronę zdrowia
  • Maciej Sokołowski, specjalista chorób wewnętrznych, ekspert w dziedzinie ochrony zdrowia, wiceprezes Oddziału Dolnośląskiego Stowarzyszenia Menedżerów Opieki Zdrowotnej (STOMOZ)
  • Marek Moszczyński, prezes Dolnośląskiego Centrum Medycznego DOLMED
  • Dr Emila Filipczyk-Cisarż, DCO, konsultant wojewódzki w dziedzinie chemioterapii
  • Prof. Marek Bębenek, konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii onkologicznej
  • Magdalena Salamon, prezes Stowarzyszenia Amazonek „Femina, Fenix, Wrocław”
  • Paweł Zawadzki, prezes Fundacji Wspierania Onkologii Dolnośląskiej „Razem wygramy”

* Misją Konsorcjum jest wypracowanie modelowych rozwiązań w systemie opieki onkologicznej, tak aby pacjenci w jak największym zakresie otrzymywali fachową wiedzę profilaktyczną oraz mieli równe szanse w dostępie do specjalistycznych badań i leczenia onkologicznego.

Posted in Aktualności by admin
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support