JUBILEUSZ POWSTANIA ZESPOŁU OPIEKI PALIATYWNEJ W DCO

JUBILEUSZ POWSTANIA ZESPOŁU OPIEKI PALIATYWNEJ W DCO
0 19 lutego 2019

W tym roku obchodzimy jubileusz powstania opieki paliatywnej w DCO. Zespół opieki paliatywnej zawiązał się 25 lat temu w białym baraku z azbestu – w miejscu, gdzie dziś wyrósł Sky Tower…
W grupie entuzjastów, którzy postanowili działać na rzecz osób umierających była m.in dr Anna Orońska, dziś wojewódzka konsultantka ds. opieki paliatywnej.
Z okazji 25-lecia opieki paliatywnej we Wrocławiu spotkali się lekarze, pielęgniarki, wolontariusze zaangażowani w ruch hospicyjny.
Na uroczystej konferencji wykłady wygłosili – prof. Andrzej Kubler, anestezjolog, dr Emila Filipczyk-Cisarż, onkolog kliniczny z DCO i siostra Michaela Rak z hospicjum w Wilnie.
O początkach zespołu działającego przy DCO pięknie mówiła dr Orońska. Jej krótki wykład urozmaiciły zdjęcia sprzed 25 lat. Dr Orońska wspomniała, że pierwszym dyrektorem DCO, który sfinansował szkolenia oraz działania zespołu opieki paliatywnej był dr Marek Pudełko, a ideę od początku wspierała nieżyjąca już dr Maria Jagas.

Wszystkim zaangażowanym, oddanym najbardziej chorym i potrzebującym, tym, których praca jest właściwie misją dziękujemy i gratulujemy jubileuszu.

Posted in Aktualności by ADMIN
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support