DCO MA NOWY SPRZĘT DO RADIOTERAPII

DCO MA NOWY SPRZĘT DO RADIOTERAPII
0 2 września 2019

DCO MA NOWY SPRZĘT DO RADIOTERAPII

Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu otrzymało z Ministerstwa Zdrowia 420 tysięcy złotych na sprzęt do radioterapii w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Celem programu, który ma potrwać do 2024 roku jest m.in. zwiększenie dostępu pacjentów do sprzętu i aparatury medycznej oraz wyrównanie różnic między poszczególnymi regionami Polski.

Pieniądze, które otrzymało DCO zostaną przeznaczone na zakup nowej stacji planowania radioterapii. – Dzięki nowej stacji możliwa będzie optymalizacja procesu przygotowania napromieniania chorych poprzez precyzyjne wyznaczenie dawek w tkankach leczonych i w tkankach zdrowych – tłumaczy dr Marzena Janiszewska, szefowa Zakładu Fizyki Medycznej w DCO. – Precyzyjne ustalenie dawek przyczyni się do uzyskania dobrych efektów terapii i jednocześnie zminimalizuje skutki uboczne.

DCO jest jednym z 20 ośrodków w Polsce, które pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia. Priorytetem jest doposażenie właśnie oddziałów radioterapii i ogólnie onkologii. Na liście sprzętu dla szpitali są też mammografy, aparaty HDR do brachyterapii oraz stacje planowania leczenia.

Nowy sprzęt będzie działać w DCO najpóźniej od listopada 2019.

aczm

 

 

Posted in Aktualności, Projekty by admin
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support