BUDYNEK CENTRUM CHORÓB PIERSI – BREAST UNIT JUŻ STOI

BUDYNEK CENTRUM CHORÓB PIERSI – BREAST UNIT JUŻ STOI
0 25 stycznia 2017

Bu2 BU1WKRÓTCE OTWARCIE BREAST UNIT W DCO

W Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu kończymy budowę pierwszego w regionie Breast Unitu* – Centrum Chorób Piersi.

Ośrodki tego typu funkcjonują powszechnie już w wielu krajach UE, w Polsce dopiero się tworzą.

W nowym Centrum Chorób Piersi zapewnimy pacjentkom kompleksowe leczenie nowotworów piersi na wszystkich etapach choroby. Począwszy od samej diagnozy i konsultacji interdyscyplinarnego zespołu specjalistów, po operację, radioterapię, chemioterapię, wsparcie fizjoterapeuty i psychologa aż do kontroli po całym procesie terapeutycznym.

IMG_4202.JPGW nowym budynku będzie się mieścić m.in. oddział szpitalny z komfortowymi salami dla pacjentek, poradnia z gabinetami zabiegowymi i konsultacyjnymi oraz dział diagnostyki obrazowej i małoinwazyjnej chorób piersi. Centrum Chorób Piersi będzie też wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny – m.in. dwa mammografy cyfrowe z możliwością wykonania badania z kontrastem. W planach jest także stosowanie zaawansowanych technik leczenia – np. radioterapii śródoperacyjnej.

Będzie to największy i najnowocześniejszy w Polsce szpital wykonany w systemie modułowym o powierzchni około 2,5 tys. m.

Posted in Aktualności by admin
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support