BREST UNIT W DOLNOŚLĄSKIM CENTRUM ONKOLOGII – FILM

BREST UNIT W DOLNOŚLĄSKIM CENTRUM ONKOLOGII – FILM
0 22 kwietnia 2016

Nasze pacjentki i nasi lekarze w filmie o BREAST UNIT

W Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu powstał film z myślą o pacjentkach.

Breast Unit” opowiada o nowoczesnym systemie leczenia raka piersi, w którym najważniejszy jest czas i współpraca wielodyscyplinarnego zespołu specjalistów.

DCO jest pierwszym publicznym szpitalem w Polsce, który zdecydował się na taką formę komunikacji z pacjentem.

W kilkuminutowym filmie samych siebie zagrali lekarze różnych dyscyplin: chirurdzy, radiolodzy, radioterapeuci, onkolodzy kliniczni, koordynatorki procesu leczenia oraz pielęgniarki, rehabilitanci i psychoonkolodzy.

Obok specjalistów wystąpiły prawdziwe pacjentki – te już wyleczone i te, które nadal się leczą z powodu raka piersi. – Myślę, że choćby z tego powodu nasz projekt jest niezwykły – mówi Agnieszka Czajkowska, rzeczniczka prasowa DCO. – Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym pacjentkom, które okazały się na tyle odważne i otwarte, że zdecydowały się pokazać w takim filmie. W Polsce rak piersi jest wciąż tematem tabu dla wielu kobiet.

Breast Unit” nie ma być reklamą szpitala, czy filmem wizerunkowym – chodzi raczej o edukację pacjentek i „oswojenie” ich z trudnym tematem, jakim jest rak piersi, poprzez formę fabularno-dokumentalną.

W filmie pokazana jest jak w „pigułce” droga, jaką powinna przejść każda pacjentka od momentu podejrzenia choroby, poprzez diagnozę i operację aż do wyjścia ze szpitala po zakończonym leczeniu.

Swojego głosu użyczyła w filmie jedna z najlepszych polskich aktorek Kinga Preis. Za scenariusz, reżyserię i zdjęcia odpowiada znany wrocławski duet filmowy – Bracia Bartos. Wyprodukowała go Manifiesta Film (www.manifiesta.pl). Film sfinansowała w całości Fundacja Wspierania Onkologii Dolnośląskiej „Razem wygramy”.

„Breast Unit” można obejrzeć w serwisie Youtube, stronie internetowej DCO oraz na profilu szpitala na facebooku.

 

 

Posted in Aktualności by admin
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support