BREAST UNIT na szkoleniach z komunikacji

BREAST UNIT na szkoleniach z komunikacji
0 19 czerwca 2015

Chirurdzy, radiolodzy, radioterapeuci i onkolodzy kliniczni z zespołu leczenia raka piersi (Breast Unit) z Dolnośląskiego Centrum Onkologii biorą udział w warsztatach psychologicznych.

Szkolenia organizuje Dolnośląska Izba Lekarska. W czasie pierwszej sesji psycholog opowiedział lekarzom, jakie mogą być podstawowe błędy w komunikacji z pacjentem. W części interaktywnej członkowie Breast Unit dowiedzieli się, jak postępować w trudnych sytuacjach, np. jak rozmawiać z chorym, który nie wierzy w efekty leczenia.

Wszyscy specjaliści zespołów leczenia raka piersi powinni brać udział w ciągłym doszkalaniu. Zaleca się, żeby odbyli akredytowane szkolenie z komunikacji i umiejętności prowadzenia rozmowy. – Pogłębianie swojej wiedzy w zakresie komunikacji z pacjentem jest warunkiem do uzyskania akredytacji – mówi prof. Rafał Matkowski, chirurg z DCO. – Niezwykle ważna jest też umiejętność współpracy w zespole. Pamiętajmy, że sukces w leczeniu jest dziełem wszystkich członków zespołu Breast Unit.

Z doświadczenia ośrodków Breast Unit, które działają w całej Europie i na świecie wynika, że jakość komunikacji między członkami zespołu medycznego oraz pomiędzy pacjentem, a lekarzami ma podstawowe znaczenie dla podejścia zespołowego. Chory powinien być w centrum zainteresowania tak działającego zespołu.

Szkolenia kontynuowane będą we wrześniu 2015.

Posted in Aktualności by admin
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support