Badania Przesiewowe – Rak Płuc!

Badania Przesiewowe – Rak Płuc!
0 5 października 2016

rak-pluca

DCO: TOMOGRAFIA DLA PALACZY
W Dolnośląskim Centrum Onkologii ruszył program badań przesiewowych w kierunku wykrywania raka płuc.
Dostaliśmy dofinansowanie na około 150 badań tomografii niskodawkowej dla osób palących lub narażonych na ekspozycję czynników rakotwórczych.
Na bezpłatne badanie tomografem mogą się zgłaszać kobiety i mężczyźni w wieku od 50 do 70 lat, którzy w ostatnich latach palili około paczkę papierosów dziennie lub inne produkty tytoniowe.
Program obejmuje mieszkańców powiatów: jaworskiego, oławskiego złotoryjskiego, wołowskiego, strzelińskiego i trzebnickiego.
Na badania powinni się zgłaszać palacze, ale też osoby narażone na ekspozycje substancji takich jak: azbest, radon, uran, arszenik i produkty przemiany węgla kamiennego.
Tomografię w ramach tego programu będzie można wykonać w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu do 16 grudnia 2016 roku.
Zapraszamy do budynku A, pl. Hirszfelda 12. Wcześniej należy się zarejestrować pod numerem tel. 71/36 89 565 w godzinach: od 9.00 do 14.00
Badania są wykonywane na rzecz Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, a finansowane przez Ministerstwo Zdrowia.

Posted in Aktualności by Dorota Sęk
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support