ARTYSTKA NAMALOWAŁA OBRAZKI DLA PACJENTÓW CHEMIOTERAPII

ARTYSTKA NAMALOWAŁA OBRAZKI DLA PACJENTÓW CHEMIOTERAPII
0 31 lipca 2019

Matylda Konecka, artystka ze Szklarskiej Poręby namalowała 24 kolorowe ilustracje, które od lipca będą wisieć na Oddziale Onkologii Klinicznej w Dolnośląskim Centrum Onkologii. Inspiracją były górskie widoki oraz krajobrazy Szkocji, w których autorka umieściła postacie baśniowe.

– Moja mama jest pacjentką tego szpitala. Leżała na oddziale chemioterapii – mówi Matylda Konecka. – Pomyślałam, że mogłabym coś dla tego oddziału zrobić. Spojrzałam na puste ściany i wymyśliłam, że może warto byłoby tu powiesić obrazy.

Matylda Konecka jest ilustratorką. Jej obrazy są darem dla pacjentów „chemioterapii”. Całą akcję artystka zorganizowała wspólnie ze swoją przyjaciółką Anną Kacperską.

Dr Emila Filipczyk-Cisarż,  szefowa Oddziału Onkologii Klinicznej w DCO: – To bardzo pozytywna inicjatywa. Dziewczyny same zadbały o przygotowanie i powieszenie prac na oddziale. Mam nadzieję, że naszym pacjentom te obrazy się spodobają, a na pewno umilą szpitalne wnętrza.

Akcję udało się sfinansować dzięki akcji internetowej „zrzutka”. W przygotowaniu prac pomogła pracownia „Oprawiamy w ramy” z ul. Gajowickiej.

W imieniu naszych pacjentów dziękujemy pomysłodawcom akcji.

Wszystkie prace Pani Matyldy za darmo wydrukował Tomasz Kobierski z Wall2Stic.

Matylda Konecka, autorka prac z Anną Kacperską i Krzysztofem Szymula (pomysłodawcy akcji)

Posted in Aktualności by admin
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support