Drodzy Pacjenci: nie palcie!

Drodzy Pacjenci: nie palcie!
0 20 listopada 2015

stockvault-no-smoking-grunge-sign134008Drodzy Pacjenci: nie palcie!

W Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu od listopada do końca grudnia będzie działać „Punkt Ogólnopolskiej Sieci Pomocy Palącym”. Każdy palący będzie mógł otrzymać bezpłatnie fachową pomoc w rzuceniu lub ograniczeniu palenia.

Punkt został uruchomiony z myślą o osobach mających problem z uzależnieniem od tytoniu oraz chcących zerwać z nałogiem. W ramach porad eksperci udzielą ważnych informacji o korzyściach wynikających z rzucenia palenia, wyjaśnią mechanizmy uzależnienia, wzmocnią motywację do zaprzestania palenia oraz pomogą w chwilach kryzysu. – Nastawiamy się na potrzeby indywidualne pacjentów – mówi Anna Dudek, psycholog, terapeutka z punktu pomocy palącym w DCO. – Z każdym staram się opracować plan działania. Jeśli ktoś myśli choćby o ograniczeniu palenia, to jest to już dobry początek zrywania z nałogiem – dodaje. – Moja rola polega przede wszystkim na pozytywnym motywowaniu.

W nowym punkcie pomocy – palący dowiedzą się także o dostępnych metodach i środkach wspomagających proces odstawiania papierosów.

Każdy palacz może też znaleźć niezbędne informacje na temat walki z uzależnieniem na stronie internetowej www.jakrzucicpalenie.pl.

Adres Punktu Ogólnopolskiej Sieci Pomocy Palącym:
Budynek H, gabinet nr 206 (II piętro)
Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu
pl. Hirszfelda 12, Wrocław

Rejestracja telefoniczna:
wtorek – piątek w godz. 12.00 – 18.00

tel. 669 220 633

Posted in Aktualności by admin
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support