Pacjenci będą leczeni najnowocześniejszym aparatem do radioterapii

Pacjenci będą leczeni najnowocześniejszym aparatem do radioterapii
0 13 października 2015

zakł_radio_terapii_3We wtorek 13.10.15 w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu otwarto nową pracownię radioterapeutyczną wyposażoną w nowoczesny akcelerator, który umożliwi niezwykle precyzyjne napromienianie groźnych zmian nowotworowych.
Jest to kolejny etap działań DCO – po otwarciu filii w Legnicy oraz planowej filii w Jeleniej Górze – zapewniający kompleksowy rozwój specjalistycznej opieki onkologicznej pacjentów z całego Dolnego Śląska.

Nowe inwestycje są podyktowane przede wszystkim potrzebami pacjentów z Dolnego Śląska. Część naszego sprzętu była już mocno wyeksploatowana, co wiązało się z częstymi naprawami. Serwisowany sprzęt nie leczył pacjentów – mówi dr hab. Adam Maciejczyk, dyrektor DCO. – Ponadto pojawiły się nowe technologie dające nie tylko lepsze i skuteczniejsze wyniki leczenia, ale również samo leczenie jest dla pacjentów bardziej komfortowe.

Zakupione urządzenie pozwoli na zastosowanie nowoczesnych technik radioterapii stereotaktycznej i radiochirurgii (SRT i SRS) w najbardziej skomplikowanych przypadkach, jak np. radioterapia malformacji naczyniowych, a także radioterapia kręgosłupa z oszczędzaniem rdzenia kręgowego, radioterapia zmian przerzutowych w wątrobie, czy guzów płuc.

Jak dodaje dr Marzena Janiszewska, kierownik Zakładu Fizyki Medycznej DCO – nowy aparat realizuje wszystkie klasyczne oraz nowoczesne techniki RT – w tym dynamiczną radioterapię z modulacją intensywności dawki IMRT oraz objętościową terapię łukową RapidArc. Jest także wyposażony w opcję terapii 4D, skorelowaną z czynnością oddechową pacjenta.

Zamiarem DCO jest szerokie wdrożenie najnowocześniejszych metod SRT i SRS dla każdego potrzebującego pacjenta z naszego regionu, a także spoza niego.

Więcej informacji:
rzeczniczka prasowa DCO
Agnieszka Czajkowska-Masternak
email: czajkowska.a@dco.com.pl

Posted in Aktualności by admin