NAJNOWOCZEŚNIEJSZY OŚRODEK LECZENIA CHORÓB PIERSI NA DOLNYM ŚLĄSKU JUŻ DZIAŁA

NAJNOWOCZEŚNIEJSZY OŚRODEK LECZENIA CHORÓB PIERSI NA DOLNYM ŚLĄSKU JUŻ DZIAŁA
0 29 maja 2017

W Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu otworzyliśmy pierwsze i jedyne w regionie – Centrum Chorób Piersi – Breast Unit (BU). Nowoczesny szpital rocznie będzie przyjmować blisko 1000 pacjentek. DCO jako pierwszy ośrodek na Dolnym Śląsku będzie przeprowadzał diagnostykę obrazową i biopsyjną najbardziej zaawansowanymi i najnowocześniejszymi technikami.

 

Dr Adam Maciejczyk, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu:

Breast Unit to nowa forma podejścia do pacjenta. To system kompleksowego leczenia, w którym w centrum są potrzeby pacjentki. Mamy doskonały zespół specjalistów i nowoczesny sprzęt. Brakowało nam jedynie nowego oddziału. Powstanie Breast Unit to pierwszy etap budowy nowego centrum onkologicznego we Wrocławiu.”

 

Breast Unit to przede wszystkim doświadczony zespół specjalistów oraz koncepcja wielodyscyplinarnego i skoordynowanego leczenia nowotworów piersi. Koncepcja ta polega na kompleksowej opiece nad pacjentką na wszystkich etapach choroby: od diagnozy i konsultacji zespołu specjalistów, po operację, radioterapię, leczenie systemowe, wsparcie fizjoterapeuty i psychologa, aż do kontroli po procesie terapeutycznym i poradę genetyka. Dzięki koordynacji opieki, zminimalizowane zostaną problemy związane z opóźnieniami w diagnostyce i podejmowaniu poszczególnych etapów terapii oraz odpowiednim doborem sposobu postępowania zgodnego z międzynarodowymi standardami leczenia. Celem BU jest poprawa wskaźnika wyleczalności najczęściej wykrywanego nowotworu u kobiet.

Prof. Rafał Matkowski, chirurg onkolog, szef Centrum Chorób Piersi – Breast Unit w DCO:

„Leczenie w jednym miejscu i przez najlepiej przygotowanych do tego lekarzy, powinno zapewnić wysoką skuteczność terapii w optymalnym czasie i komforcie.”

 

 

KOSZT INWESTYCJI

Wykonawcą Centrum Chorób Piersi – Breast Unit jest firma Climamedic Sp. z o.o. Jest to jedna z największych firm w Polsce budujących w systemie modułowym, która posiada duże doświadczenie w stawianiu obiektów ochrony zdrowia. Projektem, pracami budowlanymi oraz administracyjną obsługą kontraktu zajmował się Miastoprojekt Wrocław.
Koszt inwestycji (budowa oraz wyposażenie) to ponad 40 mln zł.

 

GALERIA Z UROCZYSTEGO OTWARCIA BREAST UNIT w DCO – 26 MAJA 2017