Kodeks onkologiczny odpowiedzią na potrzeby pacjentów

Kodeks onkologiczny odpowiedzią na potrzeby pacjentów
0 11 grudnia 2015

Kodeks onkologiczny odpowiedzią na potrzeby pacjentów

Konsorcjum* na rzecz dostępności do leczenia onkologicznego na Dolnym Śląsku przedstawia koncepcję rozwoju polskiej onkologii!

Zapraszamy na briefing prasowy 14 grudnia 2015 r. (poniedziałek) o godz. 13.30 w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej, ul. Gen. A.E Fieldorfa 2 we Wrocławiu.

Miejsce konferencji: sala audytoryjna (1007), I piętro

Podczas briefingu specjaliści ochrony zdrowia przedstawią punkty tzw. kodeksu onkologicznego, które są odpowiedzią na aktualne potrzeby pacjentów i wyzwania w polskiej onkologii. Kodeks określa kierunki i obowiązki ośrodków ochrony zdrowia realizujących świadczenia na różnych poziomach: od profilaktyki, poprzez diagnostykę, do leczenia onkologicznego. Ma za zadanie wprowadzić systemowe rozwiązania współpracy ośrodków podstawowej opieki zdrowotnej, szpitali oraz centrów onkologicznych.

W dyskusji udział wezmą:

  • Dr hab. Adam Maciejczyk – dyrektor DCO we Wrocławiu
  • Prof. Andrzej Fal, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Alergologii CSK, MSWiA w Warszawie
  • Jerzy Michalak, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego odpowiedzialny za ochronę zdrowia
  • Maciej Sokołowski, specjalista chorób wewnętrznych, ekspert w dziedzinie ochrony zdrowia, wiceprezes Oddziału Dolnośląskiego Stowarzyszenia Menedżerów Opieki Zdrowotnej (STOMOZ)
  • Marek Moszczyński, prezes Dolnośląskiego Centrum Medycznego DOLMED
  • Dr Emila Filipczyk-Cisarż, DCO, konsultant wojewódzki w dziedzinie chemioterapii
  • Prof. Marek Bębenek, konsultant wojewódzki w dziedzinie chirurgii onkologicznej
  • Magdalena Salamon, prezes Stowarzyszenia Amazonek „Femina, Fenix, Wrocław”
  • Paweł Zawadzki, prezes Fundacji Wspierania Onkologii Dolnośląskiej „Razem wygramy”

* Misją Konsorcjum jest wypracowanie modelowych rozwiązań w systemie opieki onkologicznej, tak aby pacjenci w jak największym zakresie otrzymywali fachową wiedzę profilaktyczną oraz mieli równe szanse w dostępie do specjalistycznych badań i leczenia onkologicznego.

Posted in Aktualności by admin