BUDYNEK CENTRUM CHORÓB PIERSI – BREAST UNIT JUŻ STOI

BUDYNEK CENTRUM CHORÓB PIERSI – BREAST UNIT JUŻ STOI
0 25 stycznia 2017

Bu2 BU1WKRÓTCE OTWARCIE BREAST UNIT W DCO

W Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu kończymy budowę pierwszego w regionie Breast Unitu* – Centrum Chorób Piersi.

Ośrodki tego typu funkcjonują powszechnie już w wielu krajach UE, w Polsce dopiero się tworzą.

W nowym Centrum Chorób Piersi zapewnimy pacjentkom kompleksowe leczenie nowotworów piersi na wszystkich etapach choroby. Począwszy od samej diagnozy i konsultacji interdyscyplinarnego zespołu specjalistów, po operację, radioterapię, chemioterapię, wsparcie fizjoterapeuty i psychologa aż do kontroli po całym procesie terapeutycznym.

IMG_4202.JPGW nowym budynku będzie się mieścić m.in. oddział szpitalny z komfortowymi salami dla pacjentek, poradnia z gabinetami zabiegowymi i konsultacyjnymi oraz dział diagnostyki obrazowej i małoinwazyjnej chorób piersi. Centrum Chorób Piersi będzie też wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny – m.in. dwa mammografy cyfrowe z możliwością wykonania badania z kontrastem. W planach jest także stosowanie zaawansowanych technik leczenia – np. radioterapii śródoperacyjnej.

Będzie to największy i najnowocześniejszy w Polsce szpital wykonany w systemie modułowym o powierzchni około 2,5 tys. m.

Posted in Aktualności by admin