BREST UNIT W DOLNOŚLĄSKIM CENTRUM ONKOLOGII – FILM

BREST UNIT W DOLNOŚLĄSKIM CENTRUM ONKOLOGII – FILM
0 22 kwietnia 2016

Nasze pacjentki i nasi lekarze w filmie o BREAST UNIT

W Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu powstał film z myślą o pacjentkach.

Breast Unit” opowiada o nowoczesnym systemie leczenia raka piersi, w którym najważniejszy jest czas i współpraca wielodyscyplinarnego zespołu specjalistów.

DCO jest pierwszym publicznym szpitalem w Polsce, który zdecydował się na taką formę komunikacji z pacjentem.

W kilkuminutowym filmie samych siebie zagrali lekarze różnych dyscyplin: chirurdzy, radiolodzy, radioterapeuci, onkolodzy kliniczni, koordynatorki procesu leczenia oraz pielęgniarki, rehabilitanci i psychoonkolodzy.

Obok specjalistów wystąpiły prawdziwe pacjentki – te już wyleczone i te, które nadal się leczą z powodu raka piersi. – Myślę, że choćby z tego powodu nasz projekt jest niezwykły – mówi Agnieszka Czajkowska, rzeczniczka prasowa DCO. – Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym pacjentkom, które okazały się na tyle odważne i otwarte, że zdecydowały się pokazać w takim filmie. W Polsce rak piersi jest wciąż tematem tabu dla wielu kobiet.

Breast Unit” nie ma być reklamą szpitala, czy filmem wizerunkowym – chodzi raczej o edukację pacjentek i „oswojenie” ich z trudnym tematem, jakim jest rak piersi, poprzez formę fabularno-dokumentalną.

W filmie pokazana jest jak w „pigułce” droga, jaką powinna przejść każda pacjentka od momentu podejrzenia choroby, poprzez diagnozę i operację aż do wyjścia ze szpitala po zakończonym leczeniu.

Swojego głosu użyczyła w filmie jedna z najlepszych polskich aktorek Kinga Preis. Za scenariusz, reżyserię i zdjęcia odpowiada znany wrocławski duet filmowy – Bracia Bartos. Wyprodukowała go Manifiesta Film (www.manifiesta.pl). Film sfinansowała w całości Fundacja Wspierania Onkologii Dolnośląskiej „Razem wygramy”.

„Breast Unit” można obejrzeć w serwisie Youtube, stronie internetowej DCO oraz na profilu szpitala na facebooku.

 

 

Posted in Aktualności by admin