BREAST UNIT na szkoleniach z komunikacji

BREAST UNIT na szkoleniach z komunikacji
0 19 czerwca 2015

Chirurdzy, radiolodzy, radioterapeuci i onkolodzy kliniczni z zespołu leczenia raka piersi (Breast Unit) z Dolnośląskiego Centrum Onkologii biorą udział w warsztatach psychologicznych.

Szkolenia organizuje Dolnośląska Izba Lekarska. W czasie pierwszej sesji psycholog opowiedział lekarzom, jakie mogą być podstawowe błędy w komunikacji z pacjentem. W części interaktywnej członkowie Breast Unit dowiedzieli się, jak postępować w trudnych sytuacjach, np. jak rozmawiać z chorym, który nie wierzy w efekty leczenia.

Wszyscy specjaliści zespołów leczenia raka piersi powinni brać udział w ciągłym doszkalaniu. Zaleca się, żeby odbyli akredytowane szkolenie z komunikacji i umiejętności prowadzenia rozmowy. – Pogłębianie swojej wiedzy w zakresie komunikacji z pacjentem jest warunkiem do uzyskania akredytacji – mówi prof. Rafał Matkowski, chirurg z DCO. – Niezwykle ważna jest też umiejętność współpracy w zespole. Pamiętajmy, że sukces w leczeniu jest dziełem wszystkich członków zespołu Breast Unit.

Z doświadczenia ośrodków Breast Unit, które działają w całej Europie i na świecie wynika, że jakość komunikacji między członkami zespołu medycznego oraz pomiędzy pacjentem, a lekarzami ma podstawowe znaczenie dla podejścia zespołowego. Chory powinien być w centrum zainteresowania tak działającego zespołu.

Szkolenia kontynuowane będą we wrześniu 2015.

Posted in Aktualności by admin