Drodzy Pacjenci: nie palcie!

Drodzy Pacjenci: nie palcie!
0 20 listopada 2015

stockvault-no-smoking-grunge-sign134008Drodzy Pacjenci: nie palcie!

W Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu od listopada do końca grudnia będzie działać „Punkt Ogólnopolskiej Sieci Pomocy Palącym”. Każdy palący będzie mógł otrzymać bezpłatnie fachową pomoc w rzuceniu lub ograniczeniu palenia.

Punkt został uruchomiony z myślą o osobach mających problem z uzależnieniem od tytoniu oraz chcących zerwać z nałogiem. W ramach porad eksperci udzielą ważnych informacji o korzyściach wynikających z rzucenia palenia, wyjaśnią mechanizmy uzależnienia, wzmocnią motywację do zaprzestania palenia oraz pomogą w chwilach kryzysu. – Nastawiamy się na potrzeby indywidualne pacjentów – mówi Anna Dudek, psycholog, terapeutka z punktu pomocy palącym w DCO. – Z każdym staram się opracować plan działania. Jeśli ktoś myśli choćby o ograniczeniu palenia, to jest to już dobry początek zrywania z nałogiem – dodaje. – Moja rola polega przede wszystkim na pozytywnym motywowaniu.

W nowym punkcie pomocy – palący dowiedzą się także o dostępnych metodach i środkach wspomagających proces odstawiania papierosów.

Każdy palacz może też znaleźć niezbędne informacje na temat walki z uzależnieniem na stronie internetowej www.jakrzucicpalenie.pl.

Adres Punktu Ogólnopolskiej Sieci Pomocy Palącym:
Budynek H, gabinet nr 206 (II piętro)
Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu
pl. Hirszfelda 12, Wrocław

Rejestracja telefoniczna:
wtorek – piątek w godz. 12.00 – 18.00

tel. 669 220 633

Posted in Aktualności by admin